Powrót china-holiday

Przygotuj swój łańcuch dostaw na Złoty Tydzień w Chinach

Golden Week to najdłuższe po Chińskim Nowym Roku święto narodowe w Chinach. W 2023 roku Złoty Tydzień zbiegnie się w czasie ze świętami Środka Jesieni. Z tego powodu wolnych od pracy będzie aż 8 dodatkowych dni. W tym czasie wiele fabryk i zakładów produkcyjnych w Chinach zostanie zamkniętych. To czasowe wstrzymanie produkcji wpłynie zarówno na krajowe, jak i międzynarodowe łańcuchy dostaw.

Złoty Tydzień 2023 w Chinach - kiedy przypada?

Święto Złotego Tygodnia obchodzone jest w Chinach w dniach 1-7 października. Dodatkowo w tym roku połączy się z obchodami Święta Środka Jesieni, które przypada na 29 września.

Jest to jedna z najważniejszych okazji do podróżowania i świętowania w Chinach. Golden Week to czas, gdy wiele osób w Chinach ma wolne od pracy, a wiele instytucji i firm jest zamkniętych.

Jak święto Złotego Tygodnia wpływa na łańcuchy dostaw?

Większość przedsiębiorstw i fabryk będzie zamknięta przez cały tydzień, produkcja zostanie praktycznie wstrzymana. Lotniska i porty morskie będą działać bez przerw, ale przy zmniejszonej liczbie personelu. Większość urzędów celnych w dniach 1-3 października będzie zamkniętych.

Również biuro ColliCare Logistics w Chinach, podobnie jak wiele innych firm, będzie zamknięte podczas Złotego Tygodnia i wznowi normalną działalność 7 października.

Chiny są jednym z największych krajów produkcyjnych, a spadek wielkości produkcji wpływa na światowe łańcuchy dostaw. Podczas wakacji pracownicy wracają do swoich rodzinnych miejscowości, a niektórzy wydłużają swoje urlopy, co oznacza, że fabryki jeszcze przez jakiś czas będą pracować z ograniczoną wydajnością.

Ponadto, ponieważ wiele firm przyspiesza swoją produkcję i wysyła produkty z Chin przed świętami państwowymi, często skutkuje to nagłym wzrostem popytu, powodując ograniczenia przepustowości.

Jak się przygotować i zminimalizować negatywne skutki w łańcuchu dostaw związane ze Złotym Tygodniem w Chinach?

Właściwe prognozowanie i planowanie:

  • Kontaktuj się z chińskimi dostawcami z wyprzedzeniem, aby poznać ich harmonogramy produkcji i wszelkie planowane przestoje podczas Złotego Tygodnia.
     
  • Zadbaj o odpowiedni poziom zapasów aby zminimalizować ryzyko skutków ograniczenia produkcji, dostępności towarów i potencjalnych opóźnień w wysyłce z Chin.

Rezerwuj i zamawiaj z wyprzedzeniem

Rezerwacja z wyprzedzeniem może zapewnić miejsce na statku i terminową wysyłkę. Ponadto pomaga w planowaniu kosztów.

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące transportu z Chin, skontaktuj się z nami.

Piotr Kaleńczuk

Piotr Kaleńczuk

General Manager Poland
Joanna Chmielińska

Joanna Chmielińska

Sales Representative