Flag Norway

Jakość polskich towarów i wyrobów cieszy się w Norwegii dużym zainteresowaniem i uznaniem, a wymiana handlowa między Polską i Norwegią rośnie od lat. Stąd coraz więcej polskich producentów jest zainteresowanych eksportem swoich towarów do Norwegii.

 

Jako specjaliści od logistyki do krajów skandynawskich oferujemy regularny transport towarów do Norwegii. Wykorzystujemy sprawdzone rozwiązania logistyczne, własną sieć magazynów w Norwegii i budowaną od lat sieć dystrybucji. Z sukcesami optymalizujemy łańcuchy dostaw z Polski do Norwegii i wspieramy naszych klientów w zakresie odpraw celnych i formalności z tym związanych.

Eksport z Polski do Norwegii z ColliCare Logistics

Oferujemy kompleksowe usługi transportowe do Norwegii. Zapewniamy rozwiązania logistyczne, które są nie tylko skuteczne, ale także dostosowane do indywidualnych potrzeb i wymagań naszych klientów. W zależności od potrzeb i rodzaju ładunku, wykorzystujemy odpowiedni rodzaj transportu, a także łączymy je w usługi multimodalne. Nie ważne, czy jesteś zainteresowany transportem drogowym, morskim, czy też ponadgabarytowym – jesteśmy gotowi sprostać każdemu wyzwaniu. W naszym portfolio znajdują się:

 • Ładunki drobnicowe (LCL, LTL)
 • Ładunki całokontenerowe (FCL)
 • Ładunki całopojazdowe (FTL)
 • Transport ponadgabarytowy
 • Krajowa dystrybucja w Norwegii i dostawy door-to-door
 • Odprawy celne towarów eksportowanych do Norwegii

Konsolidacja ładunków do Norwegii - morski transport kontenerowy

Oferujemy regularny morski transport kontenerowy z Polski do Norwegii. W Gdyni konsolidujemy ładunki drobnicowe z całej Polski. Obsługujemy również ładunki całokontenerowe. Fracht w każdy poniedziałek dociera w rejon Oslo. Od wtorku z naszego z naszego Centrum Dystrybucyjnego w Kløfta pod Oslo realizujemy dostawy w całej Norwegii.

 • Codzienne załadunki w całej Polsce

 • Konsolidacja ładunków w Gdyni – od 1 palety po ładunki całokontenerowe

 • Niezawodne i przewidywalne rozwiązanie

 • Realizujemy dostawy w całej Norwegii

 • Organizujemy odprawę celną

 • Transport morski z niższą emisją CO₂ jako alternatywa dla frachtu drogowego

Eksport do Norwegii - transport drogowy LTL i FTL

Transport drogowy wciąż pozostaje najpopularniejszym sposobem w eksporcie do Norwegii. Oferujemy zarówno usługi transportu drobnicowego LTL, jak i całopojazdowego FTL, dostosowane do różnych ilości i rodzajów towarów. Konsolidujemy ładunki różnych klientów, aby zapewnić efektywność i optymalizację kosztów, a także oferujemy pełną przestrzeń ładunkową dla klientów, którzy potrzebują szybkiego i bezpośredniego transportu door-to-door.

 
Eksport towarów do Norwegii — odprawa celna

Odprawa celna jest nieodłącznym elementem eksportu towarów do Norwegii. Wymaga ona przestrzegania norweskich przepisów i zachowania odpowiednich procedur celnych. Zapewniamy kompleksowe usługi odpraw celnech, które obejmują zarówno przygotowanie niezbędnych dokumentów, jak i komunikację z odpowiednimi instytucjami celno-podatkowymi. Nasz doświadczony zespół zadba o dopełnienie wszelkich niezbędnych formalności celnych i pomoże w przejściu przez proces odprawy celnej w sposób sprawny i zgodny z obowiązującymi przepisami.

Przygotowując się do eksportu towarów do Norwegii, należy przygotować się na procedury i koszty związane z opodatkowaniem VAT oraz akcyzą (np. alkohol, tytoń, towary spożywcze). Do niektórych towarów mogą być wymagane także dodatkowe certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo i jakość produktów.

Eksport towarów do Norwegii — przepisy

Norwegia jest członkiem Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), co oznacza, że istnieją określone zasady i wymagania dotyczące eksportu do tego kraju, chociaż dzięki członkostwu w EOG, znaczna cześć procedur jest uproszczonych.

Porozumienie EOG umożliwia Norwegii dostęp do wewnętrznego rynku UE, a co za tym idzie wymiana handlowa na obszarze objętym tym porozumieniem ma charakter w dużej mierze bezcłowy. W praktyce oznacza to swobodny, bezcłowy przepływ większości towarów. Wyłączone z porozumienia są produkcja rolna i rybołówstwo.

Warto jednak zaznaczyć, że Norwegia nie uczestniczy w unii celnej i nie stosuje wspólnych przepisów celnych ani unijnych stawek celnych w stosunku do państw trzecich. Stanowi ona kraj trzeci w odniesieniu do UE. Zatem w handlu między Norwegią a krajami Unii Europejskiej, w tym z Polską, obowiązują odmienne zasady importu/eksportu, obejmujące m.in. kontrole graniczne i procedury importowe, których nie stosuje się w przypadku handlu pomiędzy Polską a krajami unijnymi.

Przed dokonaniem eksportu do Norwegii koniecznie należy zweryfikować, jakie stawki celne, podatki i inne regulacje obowiązują dla konkretnych kategorii produktów, które zamierzamy wprowadzić na rynek norweski.

Eksport towarów do Norwegii — rozliczenie VAT

Podczas eksportu towarów do Norwegii ważne jest odpowiednie rozliczenie podatku VAT. Norwegia ma własne przepisy dotyczące VAT, chociażby w zakresie wysokości stawek, które trzeba wziąć pod uwagę. Obowiązek VAT powstaje praktycznie w każdym przypadku eksportu towarów do Norwegii, choć występują pewne wyjątki.

W ColliCare zapewniamy  wsparcie w przygotowaniu i wypełnianiu odpowiednich dokumentów podatkowych związanych z rozliczeniem podatku VAT przy eksporcie do Norwegii.

Eksport towarów do Norwegii — jakie dokumenty są potrzebne?

Eksportujesz towary do Norwegii i nie wiesz, jakich dokumentów przewozowych i celnych będziesz potrzebować? Podpowiemy i udzielimy odpowiednich wskazówek, a nasz zespół zajmie się obsługą celną i przygotowaniem niezbędnej dokumentacji, abyś mógł skupić się na swoim biznesie.

Warto zauważyć, że wymagane dokumenty mogą się różnić w zależności od rodzaju towarów, wartości przesyłki, kraju pochodzenia i przeznaczenia oraz specyficznych regulacji celnych.

 

Eksportujesz towary do Norwegii? Skontaktuj się z nami.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach lub uzyskać wycenę transportu do Norwegii, skontaktuj się z nami już dziś. Nasz zespół jest gotowy, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i pomóc Ci w zorganizowaniu transportu.

 
Piotr Kaleńczuk

Piotr Kaleńczuk

General Manager Poland
Joanna Chmielińska

Joanna Chmielińska

Sales Representative