Logistyka palet w kontenerach

Logistyka palet w kontenerach odgrywa istotną rolę w zapewnianiu sprawnego przepływu towarów z wykorzystaniem róznych środków transportu, na całym świecie. Palety są podstawowymi, ustandaryzowanymi jednostkami transportu i przechowywania w handlu i logistyce. Pełnią kluczową rolę w optymalizacji procesów zarówno na poziomie lokalnym, jak i międzynarodowym. Również w morskim transporcie kontenerowym istotne jest zachowanie pewnych standardów, jeśli chodzi o transport spaletyzowanych ładunków.

Jak dobrze wykorzystać wnętrze kontenera?

Optymalne wykorzystanie przestrzeni wewnątrz kontenera jest kluczowe dla efektywnej logistyki paletowej. Doskonale zorganizowane i optymalnie wykorzystane przestrzenie w kontenerze mogą przynieść wiele korzyści, takich jak oszczędność kosztów, zwiększenie efektywności transportu oraz zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony Twoich towarów.

Nasz zespół doskonale zdaje sobie sprawę z potencjału, jaki kryje się w odpowiednim wykorzystaniu wnętrza kontenera. Dlatego dokładnie analizujemy specyfikę Twoich towarów oraz wymagania transportowe, aby zaproponować Ci najlepsze rozwiązania i zapewnić maksymalną efektywność.

Niezależnie od tego, czy transportujesz na paletach produkty spożywcze, elektronikę, materiały budowlane czy inne towary, istnieją różne strategie, które mogą być stosowane w celu optymalnego wykorzystania przestrzeni w kontenerze. Może to obejmować zastosowanie specjalnych stelaży, podział wnętrza na sekcje, wykorzystanie osłon lub wykorzystanie odpowiednich technik pakowania.

Sposoby ułożenia palet w kontenerach

Wybór odpowiedniego sposobu układania palet w kontenerach ma ogromne znaczenie dla skutecznej i bezpiecznej logistyki paletowej. Stosujemy ustandaryzowane metody rozmieszczenia palet w kontenerach różnych rozmiarów, aby maksymalnie wykorzystać ich powierzchnię oraz aby procesy załadunku i rozładunku prezbiegały sprawnie i bez żadnych przeszkód.

 

Ile palet wchodzi do standardowego kontenera morskiego?

Ilość palet, która mieści się w kontenerach standardowych, może się różnić w zależności od rodzaju kontenera oraz rodzaju palet używanych w danym sektorze przemysłu. Oczywiście bezpośredni wpływ na ilość palet, które mogą być umieszczone w kontenerze ma jego rozmiar. Oto ogólne wytyczne dotyczące ilości palet w kontenerach morskich o róznych rozmiarach.

 
Rozmieszczenie palet w kontenerze 20-stopowym

Ile palet mieści kontener morski 20 ft?

Kontener 20-stopowy, często określany jako TEU (Twenty-foot Equivalent Unit), jest jednym z najbardziej powszechnych typów kontenerów stosowanych w transporcie morskim i kontenerowym. Jest to najmniejszy rodzaj kontenera, dlatego odpowiednie rozmieszczenie w nim palet jest szczególnie ważne dla optymalizacji jego przestrzeni. Palety w kontenerze 20-stopowym można rozmieśćić na kilka różnych sposobów.

 • Wymiary zewnętrzne: około 6,06 metra długości, 2,44 metra szerokości, 2,59 metra wysokości.
 • Wymiary wewnętrzne: zależne od konkretnego modelu.
 • Pojemność: około 33,2 metrów sześciennych.
 • Stosowany do transportu różnego rodzaju towarów na krótsze dystanse.

Standardowy kontener 20-stopowy mieści w jednej warstwie 11 europalet o wymiarze 800×1200 mm:

11 euro palet w kontenerze 20-stopowym.png

lub 9 palet przemysłowych o wymiarze 1000×1200 mm:

9 palet przemysłowych w kontenerze 20-stopowym

lub 10 palet przemysłowych o wymiarze 1000×1200 mm:

10 palet przemysłowych w kontenerze 20-stopowym

 

Rozmieszczenie palet w kontenerze 40-stopowym

Ile palet mieści kontener morski 40 ft?

Kontenery 40-stopowe są często wykorzystywane do przewozu większych ilości towarów na długich trasach morskich i kontenerowych, zapewniając efektywny i bezpieczny transport na skalę globalną. Uniwersalne kontenery 40 ft są idealne do przewozu większych ilości palet. Dzięki większej przestrzeni możemy efektywnie zorganizować transport i zoptymalizować układ palet, zapewniając tym samym oszczędność kosztów i czasu.

 • Wymiary zewnętrzne: około 12,19 metra długości, 2,44 metra szerokości, 2,59 metra wysokości.
 • Wymiary wewnętrzne: zależne od konkretnego modelu.
 • Pojemność: około 67,7 metrów sześciennych.
 • Jednostka powszechnie stosowana do transportu różnego rodzaju towarów na większe odległości.

Konterer 40-stpowy pozwala na ułożenie 24 europalet o wymiarze 800×1200 mm w jednej warstwie:

24 euro palety w kontenerze 40-stopowym

lub 25 europalet o wymiarze 800×1200 mm w jednej warstwie:

25 europalet w kontenerze 40-stopowym

lub 20-21 palet przemysłowych o wymiarze 1000×1200 mm w jednej warstwie:

20 palet przemysłowych w kontenerze 40-stopowym
21 palet przemysłowych w kontenerze 40-stopowym

 

Rozmieszczenie palet w kontenerze 40-stopowym Pallet Wide

Ile palet mieści kontener morski 40 ft Pallet Wide?

Kontener morski 40 ft Pallet Wide to specjalny rodzaj kontenera o większej szerokości, zaprojektowany specjalnie do transportu palet. Oferuje on dodatkową przestrzeń, która umożliwia pomieszczenie większej ilości palet na jednym poziomie, co znacznie zwiększa wydajność i efektywność transportu. W przypadku kontenera Pallet Wide, szerokość wewnętrzna jest zwiększona w taki sposób, aby umożliwić pomieszczenie dwóch rzędów palet euro (o szerokości 800 mm każda) lub palet przemysłowych (o szerokości 1000 mm każda) obok siebie wzdłuż boku kontenera.

 • Wymiary zewnętrzne: około 12,19 metra długości, 2,44 metra szerokości, 2,89 metra wysokości.
 • Wymiary wewnętrzne: zależne od konkretnego modelu.
 • Pojemność: podobna do kontenera 40 ft uniwersalnego, ale oferuje większą szerokość, umożliwiającą umieszczenie większej liczby palet.

W kontenerze 40-stopowym Pallet Wide mieści się 1 warstwa 30 europalet o wymiarze 800×1200 mm:

30 europalet w kontenerze 40-stopowym Pallet Wide

 

Rozmieszczenie palet w kontenerze 45-stopowym Pallet Wide / Pallet Wide High Cube (PWHC)

Ile palet mieści kontener 45 ft Pallet Wide / Pallet Wide High Cube (PWHC)?

Jeśli Twoje przesyłki składają się z większej ilości palet, oferujemy kontenery morskie 45 ft Pallet Wide / Pallet Wide High Cube. To specjalne rodzaje kontenerów, które zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni na palety oraz zapewnieniu dodatkowej wysokości ładunkowej. W przypadku kontenerów Pallet Wide, szerokość wewnętrzna została zwiększona, aby umożliwić załadunek dwóch rzędów palet obok siebie wzdłuż boku kontenera. Natomiast kontenery typu Pallet Wide High Cube charakteryzują się dodatkową wysokością w porównaniu do standardowych kontenerów, co umożliwia załadunek wyższych ładunków. W kontenerach 45 ft PW i PWHC mieści się do 33 europalet w jednej warstwie.

 • Wymiary zewnętrzne: około 13,716 metra długości, 2,44 metra szerokości, 2,89 metra wysokości.
 • Wymiary wewnętrzne: zależne od konkretnego modelu.
 • Pojemność: większa niż w przypadku kontenera 40 ft Pallet Wide, zapewniająca jeszcze większą przestrzeń dla palet.

1 warstwa 33 europalet o wymiarze 800×1200 mm w kontenerze 45-stopowym PW/PWHC

33 europalety w kontenerze 45-stopowym PWHC

 

 

Ile palet wchodzi do kontenera typu Reefer?

Kontenery Reefer (czyli chłodnicze) mają podobne wymiary zewnętrzne jak standardowe kontenery. Jednak ich wymiary wewnętrzne są inne, ze względu na obecność systemów chłodzących i izolacji termicznej.

W kontenerach Reefer można zazwyczaj umieścić tę samą ilość palet co w odpowiednim typie kontenera standardowego. Należy jednak wziąć pod uwagę dodatkowe ograniczenia wynikające z obecności systemów chłodzenia i izolacji. Należy też pamiętać, że ładunek w kontenerze chłodniczym musi być załadowany maksymalnie do czerwonej linii namalowanej wewnątrz kontenera. Zapewnia to poprawną pracę generatora oraz skuteczną wymianę powietrza wewnątrz.

Dokładna liczba palet, które mogą zostać umieszczone w kontenerze Reefer, zależy od jego typu oraz specyfikacji producenta. Jednakże zazwyczaj jest to liczba zbliżona do standardowych kontenerów morskich. Na przykład:

 
Rozmieszczenie palet w kontenerze 20-stopowym Reefer

Ile palet mieści kontener morski 20 ft Reefer?

Jeżeli Twoje towary wymagają kontrolowanej temperatury podczas transportu, oferujemy kontenery morskie 20 ft Reefer. Dzięki zaawansowanym systemom chłodzenia możemy utrzymać stabilne warunki termiczne i zapewnić odpowiednie środowisko dla Twoich produktów.

 • Wymiary zewnętrzne i wewnętrzne: podobne do kontenera 20 ft uniwersalnego, ale wyposażony w system chłodzenia (reefer).
 • Kontrola temperatury może być dostosowana do różnych zakresów, w zależności od wymagań towarów.
 • 20-stopowy kontener Reefer mieści zazwyczaj 1 warstwę 10 europalet o wymiarze 800×1200 mm
20 ft Reefer - 10 europalet o wymiarze 800 x 1200 mm.png
 • lub 1 warstwę 9 palet przemysłowych o wymiarze 1000×1200 mm.
20 ft Reefer - 9 palet przemysłowych o wymiarze 1000 x 1200 mm.png

 

Rozmieszczenie palet w kontenerze 45-stopowym PWHC Reefer

Ile palet mieści kontener morski 45 ft PWHC Reefer?

Kontener 45 ft PWHC Reefer to typ kontenera chłodniczego o nietypowych wymiarach, który jest wyższy i szerszy niż standardowe kontenery. Ze względu na swoje specyficzne wymiary, może pomieścić więcej palet niż standardowe kontenery 40-stopowe. Dokładna ilość palet, które mogą się zmieścić, może się różnić w zależności od konkretnych specyfikacji producenta. Zazwyczaj w kontenerze 45 ft PWHC Reefer mieszczą się 33 euro palety w jednej warstwie.

_45 ft HCPW Reefer - 33 europalety o wymiarze 800 x 1200 mm.png

 

 

Jesteś zainteresowany transportem morskim? Skontaktuj się z nami.

Szukasz rzetelnego partnera do zorganizowania transportu morskiego? Chętnie pomożemy znaleźć optymalne rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb. Skontaktuj się z nami już dziś, aby omówić szczegóły i rozpocząć współpracę, która zapewni Ci spokój i pewność podczas transportu Twoich towarów na całym świecie.