Transport kolejowy stanowi silną konkurencję, ale też uzupełnienie dla tradycyjnego transportu drogowego. Ma przy tym wyraźną przewagę, jeśli chodzi o redukcję oddziaływania na środowisko naturalne.

Skontaktuj się z nami

Chętnie pomożemy Ci zoptymalizować Twój łańcuch dostaw

Wycena i rezerwacja

Otrzymaj wycenę i zarezerwuj transport

Światowa gospodarka i handel wciąż rosną, co wpływa na natężenie ruchu na drogach w Polsce, Europie i na świecie. Wzrasta przy tym zanieczyszczenie środowiska. Skutkiem tego są nowe przepisy wprowadzane w większych miastach oraz dodatkowe opłaty za przejazd w określonych strefach np. w godzinach szczytu.

Pomimo coraz większego nacisku na ochronę środowiska, konsumenci coraz rzadziej są skłonni zapłacić więcej za towar. Nie akceptują też dłuższych terminów dostaw.

Firmy transportowe muszą znaleźć nowe sposoby transportu, aby sprostać potrzebom rynku i konsumentów, i to zarówno teraz, jak i w przyszłości. Rozwiązaniem, jakim proponuje ColliCare jest transport kolejowy, który oferuje bardzo konkurencyjne ceny, niską emisję i wydajną logistykę.

– Przykładem jest nasz pociąg towarowy, który jedzie bezpośrednio z Włoch do Norwegii i ma najkrótszy czas tranzytu na rynku. Dla naszych klientów oznacza to szybki transport, konkurencyjną cenę i przewidywalne terminy dostaw dla klientów. - Ronny Normark, kierownik ds. rozwoju ColliCare.

– Mamy dużo towarów nadających się do transportu kolejowego. Dla nas ważna jest cena, czas i elastyczność. Wybierając pociąg ColliCare, spełniamy nasze wymagania. Chcielibyśmy również ustanowić standard w przemyśle spożywczym w zakresie emisji i ochrony środowiska. Kolej jest najbardziej przyjaznym dla środowiska środkiem transportu, a odległość między Włochami a Norwegią jest znaczna. - Andreas Klamroth, kierownik ds. zakupów i dostaw w Haugen-Gruppen.

 

Pociąg ColliCare z Włoch

  • 20 wagonów

  • 66 miejsc paletowych w każdym wagonie, łącznie 1320 miejsc paletowych

  • 63 tony ładunku na wagon – całkowita waga ładunku to 1260 ton

  • cotygodniowe wyjazdy z Parmy w sobotę rano

  • przyjazd Rolvsøy, Fredrikstad w poniedziałek wcześnie rano o 06:00

 

Pociąg ColliCare z Chin

  • 66 miejsc paletowych w każdym wagonie = łącznie 1320 miejsc paletowych

  • ładowność 63 ton na każdy wagon = całkowita ładowność 1260 ton

  • cotygodniowe wyjazdy

 

Kilka faktów dotyczących środowiska

Porównanie transportu drogowego z transportem koleją daje następujące rezultaty na korzyść pociągu:

  • 94% niższa emisja CO²

  • 82% niższe zużycie energii


Kliknij i dokonaj własnych obliczeń na EcoTransIT:
https://www.ecotransit.org/

 

 
Piotr Kaleńczuk

Piotr Kaleńczuk

General Manager Poland
Joanna Chmielińska

Joanna Chmielińska

Sales Representative