Powrót transport Wielka Brytania

Jak obniżyć koszty transportu do i z Wielkiej Brytanii?

Grudzień 2023 roku przyniósł znaczące podwyżki opłat za korzystanie z autostrad i dróg federalnych w Niemczech. Problem dotyka również polskich eksporterów i importerów do/z Wielkiej Brytanii. Chcąc korzystać z transportu drogowego, często muszą mierzyć się z podwyżkami myta o ponad 80% na niemieckim odcinku trasy. W obliczu rosnących kosztów transportu drogowego, na znaczeniu mocno zyskuje morski transport kontenerowy.

Rozważ transport morski do Wielkiej Brytanii

W związku z rosnącymi kosztami transportu drogowego, polskie firmy eksportujące do Wielkiej Brytanii muszą szukać nowych, bardziej efektywnych rozwiązań logistycznych. Morski transport kontenerowy, dzięki stabilności kosztów i efektywności, staje się atrakcyjną opcją, umożliwiając firmom utrzymanie konkurencyjności na wysokim poziomie.

ccp-1153.jpg

 

W ColliCare, jako alternatywę dla transportu drogowego pomiędzy Polską a Wielką Brytanią, oferujemy morski serwis kontenerowy. Bazując na własnych statkach, obsługujemy połączenia z Gdyni do portów w Immingham i London Thamesport na południu UK. Docieramy również do portów na północy Wielkiej Brytanii, jak Grangemouth czy Greenlock, a także do Belfastu w Irlandii Północnej.

Z uwagi na dodatkowe koszty frachtu drogowego, które przewoźnicy drogowi od grudnia są zobligowani doliczać do każdego kilometra przejechanego w Niemczech, połączenia morskie pomiędzy Polską i Wielką Brytanią stają się jeszcze bardziej konkurencyjnym rozwiązaniem. Morski transport kontenerowy może obniżyć koszty frachtu i zagwarantować stabilność dostaw. Jeśli jesteś eksporterem lub importerem do/z Wielkiej Brytanii, transport morski może się okazać rozwiązaniem, którego szukasz.

Morski transport kontenerowy jako odpowiedź na rosnące koszty transportu drogowego

Aktualnie transport morski pomiędzy Polską a UK może być doskonałym sposobem na uniknięcie dodatkowych kosztów związanych z nowymi przepisami wprowadzonymi w Niemczech. Ale morski transport kontenerowy zawsze warto rozważyć również z kilku innych powodów:

  • Stabilność kosztów - w przeciwieństwie do opłat drogowych, koszty związane z morskim transportem kontenerowym, zwłaszcza short sea, są stosunkowo stabilne. Firmy eksportowe mogą unikać nagłych wzrostów, co pozwala im lepiej planować budżet i utrzymywać konkurencyjność na rynku.

  • Skala i efektywność - transport morski umożliwia przewóz dużej ilości towarów jednocześnie. Z drugiej strony dają również możliwość konsolidacji ładunków drobnicowych. Efektywne gospodarowanie przestrzenią kontenerów przekłada się na niższe koszty transportu jednostkowego.

  • Bezpieczeństwo i terminowość - morski transport kontenerowy cieszy się reputacją bezpiecznej i pewnej formy transportu. Systemy śledzenia i zarządzania transportem umożliwiają monitorowanie lokalizacji kontenerów w czasie rzeczywistym, co wpływa pozytywnie na terminowość dostaw.

  • Zrównoważony rozwój - wybór morskiego transportu kontenerowego to również krok w kierunku bardziej zrównoważonego rozwoju. Redukcja emisji gazów cieplarnianych związana z transportem morskim jest istotnym aspektem dla firm, które zobowiązały się do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju.

Skontaktuj się z nami w sprawie transportu do/z Wielkiej Brytanii drogą morską

Zachęcamy do zadawania pytań o możliwości transportu morskiego do Wielkiej Brytanii. Obsługujemy również polskich importerów z UK. Nasz zespół jest gotowy przygotować dla Ciebie dedykowaną ofertę, włącznie z odprawą celną.

Piotr Kaleńczuk

Piotr Kaleńczuk

General Manager Poland
Joanna Chmielińska

Joanna Chmielińska

Sales Representative