lithuania-flag

Jesteśmy obecni w krajach bałtyckich, a jednym z państw, w którym mieści się nasze biuro i magazyny jest Litwa. Oferujemy sprawdzone rozwiązania transportowe pomiędzy Litwą a Polską i resztą Europy. Obsługujemy również ładunki z dalszych kierunków na całym świecie.

Litwa jako kraj tranzytowy między Europą Zachodnią a Wschodnią odgrywa istotną rolę w międzynarodowej logistyce. Dzięki swojemu strategicznemu położeniu i dobrze rozwiniętej infrastrukturze transportowej, Litwa jest ważnym ogniwem w globalnym łańcuchu dostaw.

Nasze biuro mieści się w Wilnie, a terminal magazynowy jest zlokalizowany w Kłajpedzie, niedaleko portu. Dzięki współpracy naszego międzynarodowego zespołu zapewniamy naszym klientom najwyższy poziom obsługi ich ładunków do i z Litwy. Nasza oferta obejmuje przewóz towarów różnego rodzaju, w tym spaletyzowanych, kontenerowych, ładunków pondnormatywnych, niebezpiecznych i innych. W Litwie oferujemy następujące rozwiązania logistyczne:

 • Transport drogowy
 • Transport morski
 • Transport lotniczy
 • Transport kolejowy
 • Transport multimodalny i usługi magazynowe
 • Odprawy celne
transport Litwa

 

Transport drogowy do i z Litwy

Drogi stanowią główny sposób transportu towarów między Litwą a sąsiednimi krajami. Litwa ma dobrze rozwiniętą sieć autostrad i dróg krajowych, co ułatwia przepływ towarów. Obsługujemy stałe trasy z Polski do Litwy, a także pomiędzy Litwą a krajami nordyckimi, ale też resztą Europy.

W Litwie wyspecjalizowaliśmy się w logistyce mebli, cross-dockingu, magazynowaniu i transportach o dużej częstotliwości do Norwegii i Szwecji, z wykorzystaniem frachtu morskiego i drogowego.

Transport morski - Litwa

Transport międzynarodowy z i do Litwy odbywa się głównie lądem, ale też drogą morską. Litwa, będąc krajem bałtyckim, ma dostęp do Morza Bałtyckiego, co umożliwia morski transport kontenerowy przez porty takie jak Kłajpeda. To właśnie w Kłajpedzie mieści się terminal logistyczny ColliCare, w którym obsługujemy m.in. morskie przesyłki pomiędzy Litwą a Norwegią, czy Wielką Brytanią. Usługi short-sea opieramy na własnych rozwiązaniach logistycznych i własnej flocie kontenerowej.

Transport kolejowy towarów w Litwie

Również kolej odgrywa swoją rolę w międzynarodowym transporcie towarów z i do Litwy, szczególnie w transporcie kontenerów. W Litwie istnieją połączenia kolejowe z Polską, Niemcami i innymi krajami europejskimi, które umożliwiają przewóz różnorodnych towarów. Koleją transportowane do Litwy są także ładunki z Azji.

Transport drobnicowy LTL i całopojazdowy FTL z i do Litwy

Nie ważne, czy do transportu Twojego ładunku do lub z Litwy potrzebujesz całej przestrzeni ładunkowej (FTL), czy jest to ładunek drobnicowy (LTL), zaproponujemy odpowiednie rozwiązanie. Jesteśmy gotowi zaoferować Ci kompleksowe rozwiązania logistyczne, które przyczynią się do sukcesu Twojego biznesu.

Usługi magazynowania w Litwie i logistyka 3PL

W Litwie oferujemy szeroki zakres usług magazynowych. Nasze magazyny są wyposażone w nowoczesne systemy monitorowania oraz zabezpieczeń, co zapewnia pełne bezpieczeństwo przechowywanych towarów. Naszym celem jest zaoferowanie innowacyjnej i elastycznej usługi magazynowania dostosowanej do Twojego łańcucha dostaw.

Transport z Polski do krajów bałtyckich

Rynek transportowy pomiędzy Polską a krajami bałtyckimi ma duży potencjał i możliwości, które wynikają zarówno z geograficznego położenia Polski, jak i rozwiniętej infrastruktury transportowej w regionie bałtyckim. Nasza kompleksowa oferta logistyczna obejmuje transport z Polski do wszystkich trzech krajów bałtyckich: Litwy, Łotwy i Estonii, w tym m.in.:

 • ładunki całopojazdowe FTL
 • ładunki drobnicowe LTL
 • ładunki ponadnormatywne
 • przewóz towarów niebezpiecznych ADR
 • transport w kontrolowanej temperaturze

Inne usługi logistyczne, jakie oferujemy:

 • dostawy door-to-door
 • cross-docking
 • magazynowanie
transport Litwa i kraje bałtyckie

 

Mapa kodów pocztowych - Litwa

Lithuania.png

Ceny transportu do i z Litwy

Chcesz sprawdzić cenę transportu do Litwy lub z Litwy do Polski? Skontaktuj się z naszym zespołem. Przygotujemy dla Ciebie dedykowaną ofertę.

 
Piotr Kaleńczuk

Piotr Kaleńczuk

General Manager Poland
Joanna Chmielińska

Joanna Chmielińska

Sales Representative