Powrót Baltic Container Terminal Gdynia

Morski transport kontenerowy do Norwegii i Wielkiej Brytanii

Stale rozwijamy bardziej przyjazne dla środowiska rozwiązania logistyczne i transportowe dla naszych klientów. Częścią naszej oferty są połączenia short sea w Europie, a zwłaszcza transport morski LCL i FCL do i z Norwegii oraz Wielkiej Brytanii.

Eksport do Norwegii i Anglii

Morski transport kontenerowy towarów do Norwegii i Anglii to bardziej zrównoważone rozwiązanie logistyczne, z bardzo dobrym czasem tranzytu. Zwłaszcza w porównaniu z transportem kołowym przez kontynent lub przez nieustannie zatłoczone przejście Dover-Calais. Dodatkowo charakteryzuje się regularnością i wysoką przewidywalnością.

Emisja CO2 na trasie Gdynia-Oslo*

Przewożąc towary drogą morską, przyczyniamy się do ograniczenia wpływu transportu na środowisko naturalne.

Przykładowo: Transportując ładunek FCL z Gdyni do Oslo drogą morską (33 europalety, odpowiednik naczepy 13,6 m) oszczędzasz nawet 71% emisji CO2 w porównaniu do transportu takiego samego ładunku drogą lądową (norma Euro 6).

gdynia-oslo_CO2_polish_ship_road_diagra.png

 

Z kolei wybór drogi morskiej z Polski do Wielkiej Brytanii (na trasie Gdynia-Immingham) pozwala zredukować emisje CO2 o blisko 70% w porównaniu do transportu drogowego.

Morski transport kontenerowy do Norwegii i Wielkiej Brytanii

Morski transport kontenerowy towarów to konkurencyjne rozwiązanie logistyczne, zwłaszcza dla branż takich jak FMCG, spożywczej, czy producentów mebli, ale także dla innych firm eksportujących towary z Polski do Wielkiej Brytanii i Norwegii.

Obsługujemy ładunki drobnicowe (LCL) oraz całokontenerowe (FCL) z całej Polski, a także z Czech, Słowacji i Węgier. Rozwinięta sieć połączeń morskich short sea, z której korzystamy pozwala nam oferować konkurencyjne rozwiązania transportowe w całej Europie.

Dwa porty w Wielkiej Brytanii - więcej możliwości

Wprowadzamy możliwość eksportu drogą morską z Polski również na południe Wielkiej Brytanii. Regularny serwis kontenerowy do portu w Thamesport, 60 km od Londynu, to alternatywa dla dotychczasowego zawinięcia do Immingham.

short_sea_map_new_pl_3.png

Lokalna obecność ColliCare i szeroki wachlarz usług logistycznych

Dzięki obecności naszych biur w wielu krajach Europy, możemy oferować naszym klientom kompleksową obsługę logistyczną i alternatywne sposoby transportu. Ładunki odbieramy bezpośrednio od klientów, oferujemy serwis door-to-door, morski transport kontenerowy, transport drogowy, dystrybucję w kraju docelowym, a w razie potrzeby obsługę celną.

Eksportujesz towary do Wielkiej Brytanii lub Norwegii? Skontaktuj się z nami!

Piotr Kaleńczuk

Piotr Kaleńczuk

General Manager Poland

Great, you have added a form part to the page template!

But we can not find any form. Have you created one and added it to the part?

For documentation on how to use the form, visit the project home page

Good luck!