Powrót Szwedzka firma meblowa Mio wybiera ColliCare

Szwedzka firma meblowa Mio wybiera ColliCare

Mio to jedna z największych sieci sklepów z meblami i wyposażeniem wnętrz w Szwecji, posiadająca 70 sklepów w całym kraju. Firma ma długoletnią tradycję, istnieje od 1962 roku.

Mio zawsze dąży do zapewnienia klientom pozytywnych doświadczeń. Bardzo ważną rolę w działalności przedsiębiorstwa odgrywa logistyka i partner logistyczny.

 

Kryteria doboru partnera logistycznego

Przy wyborze nowego partnera logistycznego dla oddziału firmy Mio z Litwy kluczowa była możliwość pełnego przeglądu procesu transportu od zamówienia do dostawy.

Dzięki ColliCare, Mio ma teraz możliwość śledzenia każdego etapu procesu, dla każdego elementu. Informacje są dostępne bezpośrednio w systemie zarządzania zamówieniami, od momentu złożenia zamówienia, potwierdzenia czasu produkcji, obserwacji dostawcy, potwierdzenia transportu i czasu dostawy.

Informacje, które można śledzić są ważne nie tylko dla Mio, ale także dla klientów, którzy znają przewidywany termin dostawy. Pozwala to budować pozytywne doświadczenia klientów.

 

Przyjazny dla środowiska transport mebli do Skandynawii

Przyjazne dla środowiska rozwiązania logistyczne są ważne zarówno dla Mio, jak i ColliCare, a proces logistyczny uwzględniający cross docking na Litwie, gdzie znajduje się większość producentów, jest dobrą i ekologiczną alternatywą.

Dzięki cross dockingowi odbieramy towary od różnych dostawców i wysyłamy je bezpośrednio do sklepu. Gwarantuje to, że ciężarówki są w pełni załadowane i nie muszą mieć wielu przystanków w drodze do sklepów.

Dzięki połączeniom morskim bliskiego zasięgu w pobliżu terminalu w Kłajpedzie bardziej ekologiczna opcja transportu morskiego jest również możliwą alternatywą logistyczną.

 

 

 

moore-16496_614276_Jpg_3500_3500
Klaipėda Terminal
storage
madison30-16179 1_614665_Jpg_3500_3500
Klaipėda Terminal
Packed furnitures in the storage, ready for predictable delivery
 
 

Eksportujesz towary do krajów skandynawskich?

Dowiedz się, jakie rozwiązania logistyczne oferujemy. Skontaktuj się z nami!