Powrót ua

Sytuacja w Ukrainie

Wszyscy wspieramy obywateli Ukrainy i staramy się pomagać na wszelkie możliwe sposoby.

ColliCare posiada swoje oddziały na Łotwie, Litwie i w Polsce. Nie prowadzimy działalności operacyjnej na terenie Rosji, Białorusi czy Ukrainy.

Uważnie monitorujemy sytuację i informujemy naszych klientów na bieżąco, jeśli jakiekolwiek zmiany lub wprowadzane sankcje mogą wpłynąć na transport i logistykę ich ładunków.

Transport drogowy w Europie


Wiele europejskich firm transportowych zatrudnia kierowców ciężarówek z Ukrainy. Wielu z nich wróciło na Ukrainę, aby służyć w wojsku. W ColliCare pracuje również kilku ukraińskich kierowców, ale w tej chwili nie wpływa to w żaden sposób na działalność operacyjną. Mamy informacje o szybko rosnących cenach paliw w większości części Europy. Ogólnie rzecz biorąc, ceny energii i paliw mogą stanowić problem w nadchodzącym czasie.

Transport lotniczy


Zarówno Rosja, jak i USA, ale także Unia Europejska wprowadziły sankcje regulujące przestrzeń powietrzną nad ich krajami. Należy oczekiwać, że wpłynie to zarówno na przepustowość frachtu lotniczego na rynku, jak i na ceny frachtu lotniczego.

Transport morski


Nasze usługi short sea oraz deep sea nie są w tej chwili dotknięte konfliktem. Główne linie żeglugowe wstrzymały rejsy tylko do/z Rosji. Ruch przez porty ukraińskie zostaje również wstrzymany.

Kolejne aktualizacje


Będziemy monitorować sytuację i wpływ na naszych klientów oraz na rynek transportowy/logistyczny. Obecna sytuacja jest bardzo niestabilna i dynamiczna.

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat transportu i logistyki w Azji, przeczytaj nasz zaktualizowany artykuł: Azja - bieżąca sytuacja na rynku logistyki w 2022 roku.

 

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z naszym biurem ColliCare w Polsce.

 
Piotr Kaleńczuk

Piotr Kaleńczuk

General Manager Poland
Joanna Chmielińska

Joanna Chmielińska

Sales Representative