Powrót Pociąg towarowy z Chin do Polski i Norwegii

2021 przyniósł wiele ekologicznych rozwiązań w logistyce

Nasze działania proekologiczne oraz na rzecz ochrony klimatu w 2021 r. zaowocowały m.in. złotym medalem, udziałem w 3 programach i nowymi certyfikatami ISO.

Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że możemy podejmować działania na rzecz klimatu i przyczyniać się do redukcji emisji oraz budowania zrównoważonego rozwoju. Lubimy pracować bardziej wydajnie i wdrażać przy tym bardziej ekologiczne rozwiązania logistyczne.

Lubimy pracować wydajniej, wdrażając przy tym bardziej ekologiczne rozwiązania logistyczne.

Bardziej ekologiczne rozwiązania transportowe

Jednym z naszych głównych i codziennych działań na rzecz klimatu jest przenoszenie transportu towarów na rozwiązania bardziej przyjazne dla środowiska, takie jak transport kolejowy i morski. Naszym celem jest oferowanie zawsze bardziej ekologicznego rozwiązania logistycznego, dając naszym klientom alternatywę pod względem; kosztów, czasu i wpływu na środowisko.

Przed nami jeszcze wiele do zrobienia. Nie skupiamy się tylko na zmianie metod transportu, ale także optymalizacji pakowania i konsolidacji towarów, co również przyczynia się do zmniejszenia śladu węglowego.

 

 

Nasze zaangażowanie

 

 
Awarded ecovadis gold medal

 

EcoVadis

EcoVadis urosło do rangi największego i najbardziej zaufanego dostawcy ocen zrównoważonego rozwoju biznesu na świecie i odzwierciedla nasze zaangażowanie w CSR. W tym roku zdobyliśmy złoty medal!.

 
science based target program

 


Science Based Target 

ColliCare odpowiada na pilne wezwanie do działania skierowane do firm w celu wyznaczenia celów redukcji emisji. Celem jest utrzymanie globalnego ocieplenia na poziomie nieprzekraczającym 1,5⁰C. Inicjatywa jest wspierana przez globalną sieć agencji ONZ, liderów biznesu i branży. Zobowiązaliśmy się do wyznaczenia celu opartego na nauce (Science Based Target Initiative).

 
gront-skipsfart program

 


3 programy nastawione na ekologię:

Bierzemy udział w poniższych programach głównie w Norwegii, ale działania wpływają na całą organizację ColliCare. 

Green Shipping Programme

Program partnerski między podmiotami prywatnymi i publicznymi w celu ustanowienia najbardziej wydajnej i przyjaznej dla środowiska żeglugi na świecie.

Green Road Transportation Programme

Program partnerski między podmiotami prywatnymi i publicznymi mający na celu rozpowszechnianie transportu bezemisyjnego.

H2 Truck

Głównym celem jest wprowadzenie 100 ciężarówek na wodór wraz z niezbędną infrastrukturą w Norwegii.

 

 

 

iso standarization

 

 

 

Uzupełniliśmy naszą listę certyfikatów o certyfikaty środowiskowe ISO 14001

  • procesy zarządzania
  • zarządzanie przedsiębiorstwem i funkcje wspierające
    • procesy na szczeblu korporacyjnym, w tym m.in. monitoring i kontrola spółek zależnych