Powrót ColliCare_Jungheinrich_play

Współpraca z Jungheinrich

Z firmą Jungheinrich współpracujemy w zakresie magazynowania wózków widłowych i akumulatorów tego producenta. Jungheinrich korzysta z naszych powierzchni magazynowych w Norwegii od stycznia 2024 roku. Teraz mamy możliwość podzielenia się opinią naszych partnerów, którzy zdecydowali się opowiedzieć o współpracy z ColliCare.

Dla Jungheinrich, przy wyborze partnera logistycznego, duże znaczenie miały wielkość i możliwość dostosowania powierzchni magazynowej, obsługa klienta na wysokim poziomie oraz kontakt osobisty. Powierzchnie magazynowe naszych obiektów w Moss, w Norwegii okazały się optymalnym wyborem dla produktów i potrzeb Jungheinrich. Również bliskość drogi E6 to duży plus. Więcej o współpracy ColliCare Logistics z Jungheinrich dowiecie się z poniższego filmu.

Do Moss trafiają wózki widłowe i pojazdy Jungheinrich, po okresie leasingu. Stąd regularnie wysyłamy je do centrali Jungheinrich w Niemczech, gdzie są serwisowane i regenerowane.

Ważny aspekt środowiskowy

Zarówno w Jungheinrich, jak i w ColliCare staramy się minimalizować wpływ naszej działalności na środowisko – każdy na swój sposób. My staramy się ograniczać ślad węglowy, np. starając się przenosić transport z dróg na morze i kolej.

Natomiast firma Jungheinrich np. nie chce przyczyniać się do obciążania środowiska przez zwiększone emisje spalin i COi nie oferuje żadnych pojazdów z silnikiem diesla. Obecnie wszystkie nowe wózki widłowe i pojazdy Jungheinrich są wyposażone w zasilanie elektryczne i baterie litowe. Lit ma długą żywotność, a po zakończeniu okresu eksploatacji pojazdu akumulator można zregenerować i wykorzystać ponownie. To właśnie robi Jungheinrich.

Używane i zużyte wózki widłowe, wysyłane są do Niemiec w celu naprawy i renowacji w celu odsprzedaży. Jungheinrich walczy z mentalnością „wykorzystaj i wyrzuć”. Strategia produktów trwałych z możliwością naprawy i ponownego użycia zapewnia im przewagę konkurencyjną na rynku.

O firmie Jungheinrich

Jungheinrich to niemiecka firma posiadająca własne oddziały w ponad 40 krajach. Oferuje na sprzedaż oraz do wynajmu krótko- i długoterminowego produkty takie jak wyposażenie magazynów, wózki ręczne i elektryczne, pojazdy AGV oraz rozwiązania digitalizacyjne, takie jak WMS i zarządzanie flotą. Jungheinrich aktywnie działa na rzecz zrównoważonego rozwoju, realizując rygorystyczne cele klimatyczne i posiadając ważne certyfikaty. Jesteśmy dumni, że zyskaliśmy partnera, któremu przyświecają podobne idee i wartości.