Powrót IMG_1813

Testy elektrycznych Volvo

Razem z naszym partnerem, firmą Ahlsell, przeprowadziliśmy testy elektrycznych ciężarówek Volvo na trasie ze wschodu na zachód Norwegii. To dystans około 430 km pokonany całkowicie bezemisyjnie.

100% elektryczne Volvo zostały wykorzystane na trasie z magazynu Ahlsell w Nordkisa do terminalu dystrybucyjnego w Førde, na zachodzie Norwegii. Pierwsze jazdy testowe z w pełni obciążoną naczepą zakończyły się pomyślnie.

Po drodze niezbędny był postój w celu doładowania akumulatorów. To konieczność przy takiej odległości i ciężkim ładunku. Mimo tego obie strony biorące udział w tym przedsięwzięciu były zadowolone z rezultatów testów.

ColliCare Volvo charging baterries.jpg

"Ahlsell jest bardzo zadowolone z wyników testu, który dowiódł, że to zeroemisyjne rozwiązanie sprawdzi się na odpowiednio zaplanowanej trasie. Nawet mimo tego, że ze względu na ładowanie, czas przejazdu jest nieco wydłużony. To pokazuje, że zrównoważone rozwiązania w transporcie na większe odległości są tuż za rogiem, co w Ahlsell z radością przyjmujemy."

Tom Kjetil2.png

Tom-Kjetil Syversen, Transportation Manager at Ahlsell

Zarówno my, jak i Ahlsell koncentrujemy się na odejściu od paliw kopalnych na rzecz bardziej przyjaznych dla środowiska alternatyw w transporcie. Jednym z tego typu rozwiązań w logistyce są pojazdy napędzane energią elektryczną. Nasz wspólny projekt z Ahlsell to tylko jeden z przykładów naszych działań zmierzających do redukcji emisji CO2 i zanieczyszczeń w transporcie.