Powrót Latvia

Rozwój ColliCare na Łotwie i nowe biuro sprzedaży

Kraje bałtyckie to ważny obszar dla ColliCare Logistics i naszych klientów. Od 2015 roku jesteśmy obecni w Wilnie, Kłajpedzie i Kownie na Litwie.

Na Łotwie działamy już od 2020 roku, ale do tej pory jedynie jako niewielki dział operacyjny. Właśnie otworzyliśmy w Rydze pełnoprawny oddział ColliCare Logistics i mamy przed sobą dalsze perspektywy rozwoju.

Łotewski oddział ColliCare powiększa się o biuro sprzedaży w Rydze, aby oferować jeszcze lepsze rozwiązania dla klientów importujących lub eksportujących towary z regionu Morza Bałtyckiego.

Biuro ColliCare w Rydze koncentruje się na usługach transportu drogowego i żeglugi bliskiego zasięgu (short sea) między krajami bałtyckimi, krajami skandynawskimi, Wielką Brytanią i Skandynawią.

Zespół sprzedaży na Łotwie tworzą obecnie Maxims Smirnovs jako Managing Director i Anastasija Vitkovska jako Sales Manager. Oboje mają wieloletnie doświadczenie w logistyce. W sumie w biurze w Rydze pracuje obecnie sześć osób.

Klienci ColliCare w krajach bałtyckich to głównie producenci i dystrybutorzy mebli a także firmy z branży budowlanej i przemysłowej.

Łotwa i kraje bałtyckie to dla nas bardzo perspektywiczne rynki. Planujemy tam intensywny rozwój w kolejnych latach, który jest możliwy m.in. dzięki dostępowi do elastycznego systemu żeglugi bliskiego zasięgu za pośrednictwem spółki-córki Viasea Shipping.

 

  “Rynek w swoim czasie borykał się z zakłóceniami w łańcuchach dostaw. Problemy wciąż są odczuwalne. W odpowiedzi wielu producentów i operatorów logistycznych coraz częściej postrzega kraje bałtyckie jako dobrą alternatywę dla prowadzenia biznesu, która może przyczynić się do ograniczenia ryzyka w łańcuchach dostaw. Wzmacniając naszą obecność na Łotwie, będziemy w stanie jeszcze lepiej śledzić zmiany zachodzące na rynku i jeszcze lepiej się do nich dostosować. Wszystko z korzyścią dla naszych klientów.” mówi Bjørn Erik Valldal - Business Development Manager Baltics.  
Bjørn Erik Valldal
Bjørn Erik Valldal

 

 

Poznaj ofertę ColliCare Logistics w Łotwie

W przypadku jakichkolwiek pytań, możesz również kontaktować się z naszym polskim biurem w Gdyni

 
Piotr Kaleńczuk

Piotr Kaleńczuk

General Manager Poland