Powrót Flood in Norway

Burze i powodzie w Norwegii mogą powodować opóźnienia w dostawach

Przez Skandynawię przechodzą ulewne deszcze i burze spowodowane przez niż Hans. Ze względu na powodzie, a także osunięcia ziemi i zamknięte drogi, zwłaszcza w południowo-wschodniej Norwegii mogą występować opóźnienia w dostawach.

Aktualnie doświadczamy poważnych wyzwań związanych z burzą Hans. Nie jesteśmy w stanie dostarczyć towarów na północ od Trondheim, Molde, Ålesund i Nordfjord, dużych części hrabstwa Innlandet, Valdres i Hallingdalen.

Problemy komunikacyjne występują również w zachodniej Norwegii, ponieważ kilka odcinków linii kolejowych jest zamkniętych. W niektórych miejscach drogi zostały zniszczone przez osunięcia ziemi, a ich odbudowa będzie czasochłonna.

Siła wyższa

Niż Hans jest uważany za zdarzenie siły wyższej, poza kontrolą człowieka i niestety uniemożliwia nam to dostarczenie towarów zgodnie z umową na dotkniętych obszarach. Wszystkie nasze usługi transportowe w Norwegii podlegają działaniu siły wyższej do odwołania.

Rozwój sytuacji można śledzić na stronach internetowych Norweskiego Zarządu Dróg PublicznychBanenor (w języku norweskim).

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące ładunków do Norwegii, skontaktuj się z nami.