Powrót strike_1

Strajk w Norwegii

Aktualizacja: Strajk trwał cztery dni i został zakończony w czwartek 20 kwietnia, po osiągnięciu porozumienia w sprawie wynagrodzeń i warunków pracy.

Oryginalny artykuł: Niestety negocjacje pomiędzy związkami zawodowymi a Konfederacją Przedsiębiorców (NHO) w sprawie wynagrodzeń i warunków pracy prowadzone w ubiegły weekend zakończyły się fiaskiem.

Strajk trwający od poranka 17 kwietnia w tym momencie nie dotyczy ColliCare Logistics. Jednak sytuacja w sektorze transportowym w Norwegii jest poważna i może wpływać na łańcuchy logistyczne naszych klientów oraz partnerów.

Poniżej znajduje się pełna lista firm dotkniętych strajkiem w Norwegii od 17 kwietnia:

LO: https://www.lo.no/contentassets/209517b96ae049c58bc2d58310666f00/oversikt-virksomheter-streik-lonnsoppgjoret-2023.pdf

YS: https://www.nho.no/siteassets/lonn-og-tariff/2023/negotia.pdf oraz https://www.nho.no/siteassets/lonn-og-tariff/2023/ys-safe-og-parat.pdf 

Strajk dotyczy niektórych połączeń promowych  Norwegii. Może to spowodować opóźnienia w transporcie i dystrybucji w całej Norwegii.

Jeśli strony nie dojdą do porozumienia w tym tygodniu, kolejne firmy dołączą do strajku od piątku 21 kwietnia. Również w tym wypadku pracownicy ColliCare nie planują włączyć się do strajku.

Radzimy naszym klientom oraz partnerom biznesowym, aby upewnić się że magazyny ich kontrahentów będą pracować bez zakłóceń.

Będziemy aktualizować wiadomości  dotyczące strajku na naszej stronie internetowej, w tym miejscu gdy tylko pojawią się zmiany.

Eksportujesz do Norwegii?

Optymalizujemy łańcuchy dostaw z Polski do Norwegii. Oferujemy transport już od 1 palety. Sprawdź nasze rozwiąznia.