W ColliCare aktywnie pracujemy nad przeniesieniem większej ilości towarów na bardziej przyjazne dla środowiska środki transportu. W ostatnich latach intensywnie inwestujemy zarówno w transport kolejowy, jak i morski jako zieloną alternatywę dla transportu drogowego.

Ceny i rezerwacja - Green

Uzyskaj ofertę i dokonaj rezerwacji

Napisz do nas

Skontaktuj się z nami, a my przedstawimy najlepsze dla Ciebie rozwiązanie!

Zielona strategia

Chcemy oferować bardziej ekologiczne alternatywy dla transportu. Aby znaleźć najlepszą i bardziej ekologiczną alternatywę dla transportu Twoich towarów, chcemy poznać potrzeby Twojego biznesu.

Adaptacja i dostosowanie się do zmian zachodzących w środowisku i klimacie staje się celem naszych klientów i producentów na całym świecie. Najnowsze dane wskazują na wzrost znaczenia transportu morskiego i kolejowego do roku 2030, jako środka transportu bardziej przyjaznego środowisku.

Jeśli chcesz mierzyć wyżej, mając na uwadze środowisko naturalne, skontaktuj się z nami.

 

Transport morski

Transport towarów drogą morską jest często nazywany zieloną drogą, zwłaszcza kiedy porównamy go z tradycyjnym transportem drogowym. W ciągu ostatnich kilku lat przenieśliśmy znaczną ilość towarów z dróg na morze, zwłaszcza między Skandynawią a Europą kontynentalną. 

Naszym celem jest uświadomienie naszym klientom korzyści, jakie niesie ze sobą wykorzystanie transportu morskiego:

  • transport morski jest bardziej przyjazny dla środowiska

  • różnica w czasie tranzytu w porównaniu do frachtu drogowego jest niewielka, a czasem nawet żadna

  • fracht morski jest często ekonomicznie bardziej opłacalny

 

Transport kolejowy

Transport koleją daje wiele korzyści - często jest tańszy, szybszy i bardziej przyjazny środowisku niż transport drogowy.

Usługi transportu kolejowego to jeden z naszych priorytetowych obszarów do rozwoju. W ostatnich latach z sukcesem przenieśliśmy dużą ilość towarów z dróg na tory.

Wprowadziliśmy na rynek własną usługę transportu kolejowego z Włoch do Norwegii. Oferujemy konkurencyjne połączenia kolejowe z Włoch do Skandynawii i węzłów transportowych w Europie, a także usługi frachtu kolejowego z Chin. Wdrożone rozwiązania okazały się skuteczne i zaowocowały zadowolonymi klientami.

Jeśli zastanawiasz się nad transportem kolejowym, pozwól nam pomóc.

Green-statements_1.svg
 

Elektryczne samochody dostawcze

Rozbudowujemy naszą flotę elektryczną, zwłaszcza o samochody dostawcze w obszarach miejskich - głównie w Norwegii. Uważnie monitorujemy również rozwój w segmencie elektrycznych samochodów ciężarowych. Do naszej floty już zamówiliśmy ciężarowe auta elektryczne.

Naszą flotę uzupełniają elektryczne samochody osobowe.

Piotr Kaleńczuk

Piotr Kaleńczuk

General Manager Poland